השבוע שהיה בבית הספר 16.6-20.6.23

שתפו:

צילום מסך 2024-06-21 094843

מורים, הורים, תלמידים ושותפים יקרים,

היה זה השבוע האחרון לשנת הלימודים הנוכחית, אך עדיין התקיימו בו מתכונות, בגרויות ואף מבחן תיאוריה לתלמידי שכבת י' במסגרת לימודי חינוך תעבורתי. כמו כן, התקיימו מספר פעילויות ואירועים.

ביום ראשון התקיים ערב שירה קסום של תלמידי מגמת תיאטרון בשכבת י"א. כל הכבוד לצוות המורים וכמובן לתלמידי המגמה. רצ"ב תמונות.

בימי ראשון ושני התקיימו שני ערבים של מגמת תקשורת, שבהם הוצגו תוצרי התלמידים של כיתות י"ב9 וי"ב2. הוקרנו סרטי הבגרות של תלמידי הכיתות, ונאמרו דברי סיכום. היה בהחלט מרגש. תודות לצוות המורים על ההובלה ועל ההשקעה. רצ"ב תמונות.
 
בערב יום שלישי התקיימה מסיבת הסיום של מחזור ע"ז בהיכל התרבות של כפר סבא. הייתה זו חגיגה מקסימה ומרגשת של שכבת י"ב, ותודות לכל מי שנרתם ועזר להצלחת הערב. נאחל לבוגרינו הצלחה רבה בהמשך הדרך, ושנשמע מכם רק בשורות טובות. רצ"ב תמונות וסרטונים

היום נערכו כינוסים שכבתיים וכיתתיים לסיום השנה לשכבות י' וי"א, וחגגנו כל בית הספר במסיבת צבע ומים מדליקה ואנרגטית מאוד. היו לנו דוכני נשנושים, נקניקיות בלחמניות, צילומי מגנטים, וכמובן הרבה צבע והרבה מים שצבעו ושטפו את הפיאצה שלנו. רצ"ב תמונות וסרטונים. 

לאחר המסיבה נערך בצוהרי היום מפגש מליאה של כל צוות כצנלסון לסיכום השנה ולדברי תודה. 

שנת הלימודים תשפ"ד הייתה שנה לא פשוטה שבה חווינו מלחמה קשה וממושכת שהציבה בין היתר אתגרים חדשים. לאורך השנה השתדלנו לשמור על שגרת לימודים ולהמשיך בעשייה מבורכת תוך הבנה שאנו מהווים עוגן ומשדרים שגרה לכלל באי בית הספר, וזאת לצד עיצומי ארגון המורים שהחלו שוב במהלך השנה. בנוסף, כידוע, עם תחילת המלחמה החלטנו להתגייס ל"צו 8 אזרחי" כדי לתת לתלמידינו לממש את ערך העשייה והתרומה במקביל ללמידה שוטפת שהייתה ללא ספק מאתגרת ולא רגילה. את כל הנעשה בכצנלסון הבאנו בסיכומים השבועיים, ואנו מקווים שראיתם את האהבה לחינוך בכצה ואת העשייה המגוונת והמחוברת למציאות הלא שגרתית שבה אנו חיים. אנו גאים בצוות בית הספר שלנו שלאורך כל השנה היה בשביל התלמידים, ליווה, חינך ולימד במסירות ובאכפתיות, תמך בתלמידים והיווה מקור לחיזוק וליציבות עבורם.  

נאחל לכולנו חופשה נעימה, בטוחה ושלווה ככל הניתן, מנוחה ומילוי מצברים. מי ייתן ונתבשר כולנו בבשורות טובות במהרה.

להתראות בשנת הלימודים תשפ"ה,

כצנלסון – כאן זה בית

כותבת: אורלי אשד

אחראית קשרי קהילה

מבנה התכנית

כל תלמיד מחוייב בשעות אישיות ובשעות קבוצתיות

שנתון שעות אישיות שעות קבוצתיות במסלול מצויינות
י׳
60
9
מעל 60 אישיות, מעל 9 קבוצתיות
י״א
30
26
60 אישיות, 26 קבוצתיות
י״ב
--
26
60 אישיות, 26 קבוצתי

ניצוץ החקר

צוות מוביל: דבי זהבי, מרכזת, ד"ר עדי אהרון, רותם גל.

מורים בצוות בשנת תשפ"ב : אידו רונן, אסיה, אליאורה פרידמן, רן שטיין, רוני טוביאס, ליהי גולדשמיד, ענת רוזנווסר.

הקורס "ניצוץ החקר" ייחודי בכיתות י' בתיכון כצנלסון ונוצר כמענה לצורך בלימוד מיומנויות של המאה ה- 21 כבסיס להצלחה בלימודים התיכוניים והלאה.

סקרנות מובילה לחקר: תלמידים מתנסים בחוויית הסקרנות ובמיומנויות חקר סביב נושא מרכז (כמו חינוך פיננסי, מנהיגות, מגדר, אנרגיה, הבדלים בין דוריים, איכות הסביבה ועוד) שנבחר על ידי המורה המנחה את הקורס.

הבנת תהליך החקר מתחיל בשאילת שאלה ועובר דרך חיפוש מקורות אקדמיים ובחינתם לפי קריטריונים מדעיים, היכרות עם שיטות מחקר איכותניים וכמותיים ועד להתנסות בכתיבה אקדמית שמתבססת על הנלמד בשיעורי עברית (כתיבה ממזגת). אנו מדגישים גם מיומנויות "רכות" כמו עבודה שיתופית, פיתוח יכולת תכנון ועמידה בלוח זמנים, יכולת לבחון תהליכים באמצעות רפלקציה, משוב עמיתים והצגת תוצרים (עמידה בפני קהל) שמיועדים לפתח את התלמידים כלומדים עצמאיים.

הקורס הוא בסיס לבחירה של מגמות לימוד בכיתה י"א כולל אפשרות לכתיבת עבודת גמר ברמה של 5 יח"ל.