מגמת תיאטרון- 5 יח"ל

על המגמה (מידע כללי)
מגמת התיאטרון משלבת לימודים עיוניים ומעשיים מתחום התיאטרון. המגמה מפתחת יצירתיות, יוזמה ואחריות אישית וקבוצתית.

מה לומדים?
כאמור המגמה משלבת לימודים עיוניים ומעשיים מקצועיים. נלמד מהו תיאטרון, ז'אנרים שונים של תיאטרון ומחזאות מהארץ והעולם. נצפה בהצגות ונלמד לנתח אותם. כל הנושאים הנ"ל נלמדים הן באופן עיוני והן באופן מעשי. בנוסף נלמד ונתרגל שיטות משחק שונות, פיתוח קול וסדנאות מקצועיות נוספות. במהלך הלימודים ישתתפו התלמידים בערבי שיא של המגמה כמו: ערב מונולוגים, ערב פיתוח קול, יצירה עצמאית בהשראת סגנון מהמאה ה20 או ה21 וערב מגמה.

למי מתאים?
לכל תלמיד/ה בעל/ת יכולת וגישה לבמה, המעוניין/מעוניינת להביע את עצמו/עצמה באופן תיאטרלי, ומוכן/ה להשקיע זמן, מאמץ וחשיבה יצירתית בתהליך.

תנאי קבלה
מבחן כניסה בכיתה ט'

צוות המגמה
ברק גונן (רכז המקצוע), רוני טוביאס.

מבנה התכנית

כל תלמיד מחוייב בשעות אישיות ובשעות קבוצתיות

שנתון שעות אישיות שעות קבוצתיות במסלול מצויינות
י׳
60
9
מעל 60 אישיות, מעל 9 קבוצתיות
י״א
30
26
60 אישיות, 26 קבוצתיות
י״ב
--
26
60 אישיות, 26 קבוצתי

ניצוץ החקר

צוות מוביל: דבי זהבי, מרכזת, ד"ר עדי אהרון, רותם גל.

מורים בצוות בשנת תשפ"ב : אידו רונן, אסיה, אליאורה פרידמן, רן שטיין, רוני טוביאס, ליהי גולדשמיד, ענת רוזנווסר.

הקורס "ניצוץ החקר" ייחודי בכיתות י' בתיכון כצנלסון ונוצר כמענה לצורך בלימוד מיומנויות של המאה ה- 21 כבסיס להצלחה בלימודים התיכוניים והלאה.

סקרנות מובילה לחקר: תלמידים מתנסים בחוויית הסקרנות ובמיומנויות חקר סביב נושא מרכז (כמו חינוך פיננסי, מנהיגות, מגדר, אנרגיה, הבדלים בין דוריים, איכות הסביבה ועוד) שנבחר על ידי המורה המנחה את הקורס.

הבנת תהליך החקר מתחיל בשאילת שאלה ועובר דרך חיפוש מקורות אקדמיים ובחינתם לפי קריטריונים מדעיים, היכרות עם שיטות מחקר איכותניים וכמותיים ועד להתנסות בכתיבה אקדמית שמתבססת על הנלמד בשיעורי עברית (כתיבה ממזגת). אנו מדגישים גם מיומנויות "רכות" כמו עבודה שיתופית, פיתוח יכולת תכנון ועמידה בלוח זמנים, יכולת לבחון תהליכים באמצעות רפלקציה, משוב עמיתים והצגת תוצרים (עמידה בפני קהל) שמיועדים לפתח את התלמידים כלומדים עצמאיים.

הקורס הוא בסיס לבחירה של מגמות לימוד בכיתה י"א כולל אפשרות לכתיבת עבודת גמר ברמה של 5 יח"ל.