השבוע שהיה בבית הספר 9.6-14.6.24

שתפו:

פעילויות ועשייה בבית החינוך (11)

קהילה יקרה,

אז השבוע הכמעט אחרון לשנת הלימודים הסתיים, ועל אף שהיה קצר היו בו פעילויות רבות לצד בחינות מתכונת ובגרות שהתקיימו.  

ביום שני התקיים מפגש הכנה למשלחת לפולין שבו טובי מנהל בית הספר שוחח עם התלמידים על חוק הלאום הפולני והקשרים של כבוד לאומי ותפיסת קורבנות בפולין ובישראל. נאחל למשלחת הכנה טובה למסע וכמובן מסע מוצלח ומשמעותי. רצ"ב תמונות מן המפגש.

בערב יום שני התקיים ערב מקהלות של מגמת המוסיקה. תודה לצוות המגמה על ערב מקסים שהיה גם מצחיק, וכל הכבוד למקהלת י"א האלופה שזכתה במקום הראשון. רצ"ב תמונות.

ביום חמישי התקיים סיור בחברת מיקרוסופט לתלמידי מגמת הנדסת תוכנה בשכבת י'. בסיור המרתק התלמידים זכו להיחשף למוצרים השונים של מיקרוסופט, שמעו הרצאות מעניינות, סיירו בבניינים המפוארים, שמעו סקירה על קיימות והתנסו בכתיבת קוד פייתון (ללא הכרת השפה) בעזרת כלי AI. התלמידים התנהגו למופת ונהנו מאוד. רצ"ב תמונות.

ביום חמישי המשיכו בבית הספר סדנאות "סמים לב" לתלמידי שכבת י', סדנאות שעוסקות בנושא התמכרויות למיניהן.

בערב יום חמישי התקיים אירוע סיום שנה לצוות בית הספר בבית החוף של מועדון הגלישה בחוף סידני עלי. הערב כלל מופע של אומן חושים, בופה בשרים ועמדת קריוקי. היה טעים, נעים וכיף. תודה לוועד המורים ובמיוחד לחן קליין על הארגון ועל ההשקעה. רצ"ב תמונות.

היום התקיים בבית הספר מפגש עם יוצרי הסדרה "היהודים באים" לתלמידי מגמות תנ"ך וכנפי רוח. התלמידים נחשפו לדרך העבודה המיוחדת של כותבי המערכונים. היה מפגש מסקרן ומעניין. רצ"ב תמונות

שבוע אחרון לשנת תשפ"ד לפנינו וכן מסיבת סיום למחזור ע"ז.
שבת שלום ובשורות טובות,

כצנלסון – כאן זה בית

כותבת: אורלי אשד

אחראית קשרי קהילה

מבנה התכנית

כל תלמיד מחוייב בשעות אישיות ובשעות קבוצתיות

שנתון שעות אישיות שעות קבוצתיות במסלול מצויינות
י׳
60
9
מעל 60 אישיות, מעל 9 קבוצתיות
י״א
30
26
60 אישיות, 26 קבוצתיות
י״ב
--
26
60 אישיות, 26 קבוצתי

ניצוץ החקר

צוות מוביל: דבי זהבי, מרכזת, ד"ר עדי אהרון, רותם גל.

מורים בצוות בשנת תשפ"ב : אידו רונן, אסיה, אליאורה פרידמן, רן שטיין, רוני טוביאס, ליהי גולדשמיד, ענת רוזנווסר.

הקורס "ניצוץ החקר" ייחודי בכיתות י' בתיכון כצנלסון ונוצר כמענה לצורך בלימוד מיומנויות של המאה ה- 21 כבסיס להצלחה בלימודים התיכוניים והלאה.

סקרנות מובילה לחקר: תלמידים מתנסים בחוויית הסקרנות ובמיומנויות חקר סביב נושא מרכז (כמו חינוך פיננסי, מנהיגות, מגדר, אנרגיה, הבדלים בין דוריים, איכות הסביבה ועוד) שנבחר על ידי המורה המנחה את הקורס.

הבנת תהליך החקר מתחיל בשאילת שאלה ועובר דרך חיפוש מקורות אקדמיים ובחינתם לפי קריטריונים מדעיים, היכרות עם שיטות מחקר איכותניים וכמותיים ועד להתנסות בכתיבה אקדמית שמתבססת על הנלמד בשיעורי עברית (כתיבה ממזגת). אנו מדגישים גם מיומנויות "רכות" כמו עבודה שיתופית, פיתוח יכולת תכנון ועמידה בלוח זמנים, יכולת לבחון תהליכים באמצעות רפלקציה, משוב עמיתים והצגת תוצרים (עמידה בפני קהל) שמיועדים לפתח את התלמידים כלומדים עצמאיים.

הקורס הוא בסיס לבחירה של מגמות לימוד בכיתה י"א כולל אפשרות לכתיבת עבודת גמר ברמה של 5 יח"ל.