לזכרם

יד לזכרם

אנדרטה לזכר הנופלים, בוגרי "כצנלסון" הוקמה בחצר ביה"ס.
במרכז האתר מתנשא צריח מסוגנן העשוי מברזל
ולמרגלותיו פרחים. אף הם ברזל קר.
לצדו, שורת מצבות מבטון חשוף, עליהן חקוקים השמות.

עיצב ופסל: עודד מינוקובסקי

תפילת יזכור

יִזְכֹּר עַם יִשְׂרָאֵל אֶת בָּנָיו וּבְנוֹתָיו, הַנֶּאֱמָנִים וְהָאַמִּיצִים, חַיָּלֵי צְבָא הַהֲגָנָה לְיִשְׂרָאֵל, וְכָל לוֹחֲמֵי הַמַּחְתָּרוֹת וַחֲטִיבוֹת הַלּוֹחֲמִים בְּמַעַרְכוֹת הָעָם, וְאַנְשֵׁי קְהִלּוֹת הַמּוֹדִיעִין, הַבִּטָּחוֹן, הַמִּשְׁטָרָה וְשֵׁרוּת בָּתֵּי הַסֹּהַר, אֲשֶׁר חֵרְפוּ נַפְשָׁם בַּמִּלְחָמָה עַל תְּקוּמַת יִשְׂרָאֵל, וְכָל מִי שֶׁנִּרְצְחוּ בָּאָרֶץ וּמִחוּצָה לָהּ בִּידֵי מְרַצְּחִים מֵאִרְגּוּנֵי הַטֵּרוֹר.

יִזְכֹּר יִשְׂרָאֵל וְיִתְבָּרַךְ בְּזַרְעוֹ וְיֶאֱבַל עַל זִיו הָעֲלוּמִים וְחֶמְדַּת הַגְּבוּרָה וּקְדֻשַּׁת הָרָצוֹן וּמְסִירוּת הַנֶּפֶשׁ שֶׁל הַנִּסְפִּים בַּמַּעֲרָכָה הַכְּבֵדָה.

יִהְיוּ חַלְלֵי מַעַרְכוֹת יִשְֹרָאֵל עֲטוּרֵי הַנִּצָּחוֹן חֲתוּמִים בְּלֵב יִשְֹרָאֵל לְדוֹר דּוֹר.

שרון אסמן

בוגר מחזור מ"ט

נולד 29.09.1978

נפל כ"א בתמוז תשפ"א (01.07.2021)

דולב קידר

בוגר מחזור מ"ז

נולד 26.10.1976

נפל כ"ג בתמוז תשע"ד (21.07.2014)

טל עומרי

בוגר מחזור נ"ח

נולד 19.11.1987

נפל י' סיון תשע"א (12.06.2011)

איתן להבי

בוגר מחזור נ"ז

נולד 04.01.1986

נפל כ' באב תשס"ו (14.08.2006)

נמרוד הלל

בוגר מחזור ל"ד

נולד 25.07.1964

נפל ט"ז באב תשס"ו (10.08.2006)

רועי אביסף

בוגר מחזור מ"ח

נולד 31.12.1976

נפל כ"ה בתשרי תשנ"ה (07.10.2004)

שקד מאירי

בוגר מחזור מ"ח

נולד 03.02.1977

נפל כ"ו באלול תשס"ד (12.09.2004)

רותם שני

בוגר מחזור נ"ג

נולד 10.02.1982

נפל א' בניסן תשס"ב (14.03.2002)

אביב איזק

בוגר מחזור נ"ג

נולד 10.04.1982

נפל א' תמוז תשס"א (22.06.2001)

אורן רותם

בוגר מחזור נ'

נולד 24.02.1979

נפל כ"ה אדר ב' תש"ס (31.03.2000)

עומר אשד

בוגר מחזור נ'

נולד 26.11.1978

נפל ב' תשרי תשנ"ט (22.09.1988)

דודו אצלן

בוגר מחזור מ"ז

נולד 22.03.1976

נפל ז' אלול תשנ"ז (08.09.1997)

יורם דהאן

בוגר מחזור ל"ה

נולד 1964

נפל י"ב סיון תשנ"ו (30.05.1996)

ארז טל דוד

בוגר מחזור מ"ז

נולד 30.03.1976

נפל י"ט אדר תשנ"ו (10.03.1996)

יואב מינץ

בוגר מחזור מ"ד

נולד 01.08.1973

נפל ד' כסלו תשנ"ה (07.11.1994)

גלעד קרן

בוגר מחזור מ"א

נולד 12.10.1970

נפל ט'סיון תשנ"א (21.05.1991)

שחר גינוסר

בוגר מחזור מ"ג

נולד 02.08.1972

נפל כ"ו אדר תשנ"א (11.03.1991)

דוד לרמן

בוגר מחזור מ"ב

נולד 22.09.1951

נפל ט' כסלו תשנ"א (26.11.1990)

רזיאל שמחי

בוגר מחזור מ'

נולד 19.05.1969

נפל כ"ג חשון תשמ"ח (14.11.1987)

אורי לוי

בוגר מחזור כ'

נולד 19.11.1949

נפל א' אלול תשמ"ו (05.09.1986)

איתי אייל

בוגר מחזור ל"ו

נולד 14.04.1965

נפל י"ז אלול תשמ"ה (03.09.1985)

אשר חומרי

בוגר מחזור ל"ו

נולד 01.12.1956

נפל כ"ב אייר תשמ"ד (27.05.1984)

שרה מצליח

בוגרת מחזור ל"ב

נולד 09.06.1961

נפלה ג' שבט תשמ"א (08.10.1981)

אייל עוז

בוגר מחזור ל"א

נולד 31.07.1960

נפל ט"ז אלול תשמ"א (15.09.1981)

יובל גדיש

בוגר מחזור כ"ז

נולד 10.02.1956

נפל כ"ח תשרי תשמ"א (08.10.1980)

יצחק אנקרי

בוגר מחזור כ"ח

נולד 17.04.1957

נפל כ"ג אייר תשל"ז (10.05.1977)

יעקב בריא

בוגר מחזור כ"ו

נולד 16.12.1954

נפל י"ב יון תשל"ה (21.05.1975)

אהוד שלח

בוגר מחזור י"ב

נולד 18.08.1941

נפל י"ג תשרי תשל"ד (09.10.1973)

רחמים סופר

בוגר מחזור כ"ד

נולד 25.07.1953

נפל י"ט תשרי תשל"ד (15.10.1973)

יוסף מרי

בוגר מחזור כ"ג

נולד 16.02.1952

נפל כ"ג תשרי תשל"ד (19.10.1973)

זאב קליין

בוגר מחזור כ"ג

נולד 24.08.1952

נפל י"ד כסלו תשל"ד (09.12.1973)

אלי קלאש

בוגר מחזור ט"ז

נולד 31.08.1945

נפל י"א חשוון תשל"ד (06.11.1973)

גדעון קין

בוגר מחזור ט"ו

נולד 03.07.1944

נפל י"ט תשרי תשל"ד (15.10.1973)

יוסף וויס

בוגר מחזור כ"א

נולד 1950

נפל כ"ח תשרי תשל"ד (24.10.1973)

אלברט כהן

בוגר מחזור כ"ד

נולד 23.08.1953

נפל כ"ו תשרי תשל"ד (22.10.1073)

אהרון טנא

בוגר מחזור י"א

נולד 18.09.1940

נפל כ"ב תשרי תשל"ד (18.10.1973)

מרדכי באר

בוגר מחזור כ"ד

נולד 17.03.1954

נפל י' שבט תשל"ג (13.01.1973)

מאיר אלפרט

בוגר מחזור י"ט

נולד 13.06.1948

נפל כ"ה תשרי תשל"ד (21.10.1973)

שלום פחימה

בוגר מחזור כ"ה

נולד 04.09.1954

נפל י"א תשרי תשל"ד (07.10.1973)

אברהם נחום

בוגר מחזור ט"ז

נולד 15.07.1945

נפל י"ב תשרי תשל"ד (08.10.1973)

אלעד קדמון

בוגר מחזור כ'

נולד 04.10.1949

נפל י"ד ניסן תשכ"ט (01.04.1969)

חיים פניכל

בוגר מחזור י"ח

נולד 27.01.1947

נפל כ" ו אייר תשג"ז (05.06.1967)

רמי ולד

בוגר מחזור ו'

נולד 13.02.1935

נפל כ"ז אייר תשכ"ז (06.06.1967)

אהוד אלעד

בוגר מחזור ז'

נולד 22.05.1936

נפל כ"ו אייר תשכ"ז (05.05.1967)

צוות שכבת י״ב

אורלי אשד

רכז שכבה

קרן אליהו

יועצת השכבה

נילי וייסבלט

מזכירת השכבה

שרון אגסי

חינוך י"ב1

נתן קביליס

חינוך י"ב2

מירלה אבלסון

חינוך י"ב3

ביאטריס וויס

חינוך י"ב4

אורלי אשד

חינוך י"ב5

ליאת ארנפלד

חינוך י"ב6

דן נומברג

חינוך י"ב7

מריאלה אלקין

חינוך י"ב8

רונקה ברקוביץ

תומכת ההוראה י"ב8

צוות שכבת י״א

עידו ברקאי

רכז שכבה

תומר מועלם

יועץ השכבה

אילנית לוקפור

מזכירת השכבה

רונית כץ

חינוך י"א1

עידו ברקאי

חינוך י"א2

רותם גל

חינוך י"א3

דורית קפלן

חינוך י"א4

יוסי נדל

חינוך י"א5

רויטל בן ברוך הדדי

חינוך י"א6

שירה יוגב גנוט

חינוך י"א7

ענבל ניידיץ

חינוך י"א8

נטלי גדעון שר

חינוך י"א9

אילנית כהן

תומכת הוראה י"א9

צוות שכבת י׳

רן שטיין

רכז שכבה

ארנה מרק

יועצת השכבה

אילנית עמרני

מזכירת השכבה

קמילה איסק אלעני

חינוך י1

פזית רוזנבלט

חינוך י2

מיה שילון

חינוך י3

אלמוג באום גרינברג

חינוך י4

רן שטיין

חינוך י5

רוני טוביאס גדעון

חינוך י6

אביב בן אליעזר

חינוך י7

יהודה דוד

חינוך י8

אינה קלברס

חינוך י9

לימור לוי

תומכת הוראה - י9

שרון שעיה מגידו

חינוך י10

ספיר רובין

סייעת י10

נועה (נירה) סרודי

סייעת י10

רכזי מקצוע

רויטל בן ברוך

אזרחות

בברלי חזן

אנגלית

ד"ר מאי פרלשטיין

ביוטכנולוגיה

אביבה סרי

ביולוגיה

מיכל יוספן

הסטוריה

ברק דמיציאן

חנ"ג

ד"ר עדי אהרון

כימיה

דבי זהבי

מד"ח

שמרת מן

מדעי המחשב/הנדסת תוכנה

רונית כץ

מוזיקה

ניסים חדד

מתמטיקה 3 יח"ל

איתי יד שלום

מתמטיקה 4-5 יח"ל

הדס כהן

ספרות

רותם גל

עברית

שירה יוגב גנוט

עיצוב/אומנות

חיה צדקה

ערבית

ענת רוזנווסר

גאוגרפיה

בוריס באם

פיסיקה

ברק גונן

תאטרון

מירלה אבלסון

תנ"ך

יהודה דוד

תקשורת

מנהלה ותפקידים נוספים

רן שטיין

רכז ביטחון

ענבל ניידיץ

רכזת טיולים

לאה פס

רכזת התאמות ותלמידים דיפרנציאליים

צמרת פלטו

מנהלנית ראשית

אילנית עמרני

מזכירת שכבת י' ומזכירת משו"ב

נילי וייסבלט

מזכירת משו"ב ומזכירת שכבת י"ב

רינה ליבר

מזכירת בית הספר

אילנית לוקפור

מזכירת בית הספר ומזכירת שכבת י"א

אורלי קמינסקי

לבורנטית

גלי ברקוביץ

הנהלת חשבונות

שלומית אנגל

מנהלת מרכז העצמה

רונן ידעי

אב בית ראשי

שמואל רצאבי

אב בית

צוות ניהול

ד"ר טובי רוזנברג מלליס

מנהל בית הספר

יוסי נדל

סגן מנהל ורכז מערכת שעות ובגרויות

יהודה דוד

סגן מנהל ורכז חינוך חברתי

ד"ר עדי אהרון

אחראית יומן אירועים

רן שטיין

רכז שכבת י'

ארנה מרק

יועצת שכבת י'

עידו ברקאי

רכז שכבת י"א

תומר מועלם

יועץ שכבת י״א

אורלי אשד

רכזת שכבת י"ב

קרן אליהו

יועצת שכבת י"ב

פזית רוזנבלט

רכזת התנדבות

עינבל אריאלי

אחראית תקשוב

ריקי ברונז

פסיכולוגית בית הספר

עדי הררי אילון

פסיכולוגית בית הספר

מיכל הררי

פסיכולוגית בית הספר

מבנה התכנית

כל תלמיד מחוייב בשעות אישיות ובשעות קבוצתיות

שנתון שעות אישיות שעות קבוצתיות במסלול מצויינות
י׳
60
9
מעל 60 אישיות, מעל 9 קבוצתיות
י״א
30
26
60 אישיות, 26 קבוצתיות
י״ב
--
26
60 אישיות, 26 קבוצתי

ניצוץ החקר

צוות מוביל: דבי זהבי, מרכזת, ד"ר עדי אהרון, רותם גל.

מורים בצוות בשנת תשפ"ב : אידו רונן, אסיה, אליאורה פרידמן, רן שטיין, רוני טוביאס, ליהי גולדשמיד, ענת רוזנווסר.

הקורס "ניצוץ החקר" ייחודי בכיתות י' בתיכון כצנלסון ונוצר כמענה לצורך בלימוד מיומנויות של המאה ה- 21 כבסיס להצלחה בלימודים התיכוניים והלאה.

סקרנות מובילה לחקר: תלמידים מתנסים בחוויית הסקרנות ובמיומנויות חקר סביב נושא מרכז (כמו חינוך פיננסי, מנהיגות, מגדר, אנרגיה, הבדלים בין דוריים, איכות הסביבה ועוד) שנבחר על ידי המורה המנחה את הקורס.

הבנת תהליך החקר מתחיל בשאילת שאלה ועובר דרך חיפוש מקורות אקדמיים ובחינתם לפי קריטריונים מדעיים, היכרות עם שיטות מחקר איכותניים וכמותיים ועד להתנסות בכתיבה אקדמית שמתבססת על הנלמד בשיעורי עברית (כתיבה ממזגת). אנו מדגישים גם מיומנויות "רכות" כמו עבודה שיתופית, פיתוח יכולת תכנון ועמידה בלוח זמנים, יכולת לבחון תהליכים באמצעות רפלקציה, משוב עמיתים והצגת תוצרים (עמידה בפני קהל) שמיועדים לפתח את התלמידים כלומדים עצמאיים.

הקורס הוא בסיס לבחירה של מגמות לימוד בכיתה י"א כולל אפשרות לכתיבת עבודת גמר ברמה של 5 יח"ל.